Lis.
2018
17

Turniej Halowy Piłki Nożnej LSO w Sztumie

TURNIEJ HALOWY PIŁKI NOŻNEJ LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA W SP NR 1 IM. JANA PAWŁA II W SZTUMIE

17.11.2018 w godz. 09:00-12:30 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Wzięli w nim udział ministrancii lektorzy z parafii: Matki Bożej Wniebowzięcia w Kończewicach,  Św. Urszuli Ledóchowskiej z Malborka, Św. Anny w Sztumie, Św. Andrzeja Boboli w Sztumie i Św. Jadwigi królowej z Czernina.  Udało się skompletować  trzy drużyny ministrantów młodszych -  obu parafii w Sztumie i parafii św. Urszuli Ledóchowskiej z Malborka, dwie drużyny ministrantów starszych z parafii św. Anny w Sztumie i parafii Matki Bożej Wniebowzięcia w Kończewicach oraz drużyny lektorów z parafii św. Anny w Sztumie, św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku, Matki Bożej Wniebowzięcia w Kończewicachi św. Jadwigi królowej w Czerninie. Rozegrano osiem meczy. We wszystkich dało odczuć się rywalizację w duchu fair play i ogrom emocji. Była to niesamowita okazja by nie tylko rozegrać mecze, ale także wymienić doświadczenia, poznać się i cieszyć się wygraną.

W kategorii ministrantów młodszych podium zdobyli: 1. miejsce – parafia św. Anny w Sztumie.

 

O drugim i trzecim miejscu przesądziła seria rzutów karnych: 2. miejsce – parafia św. Andrzeja Boboli w Sztumie,

 

3. miejsce – parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku.

 

W kategorii ministrantów starszych podium wywalczyli:

1. miejsce – parafia św. Anny w Sztumie,

 

a 2. miejsce – parafia Matki Bożej Wniebowzięcia w Kończewicach.

 

Wśród lektorów po pasjonującej rywalizacji 1. miejsce zdobyli – parafia Matki Bożej Wniebowzięcia w Kończewicach,

 

2. miejsce – parafia św. Anny w Sztumie,

 

3. miejsce – parafia św. Jadwigi królowej w Czerninie.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, Dyrekcji SP nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie za udostępnienie sali gimnastycznej, trenerom, sędziemu, księżom (ks. Markowi Kaoce, ks. Markowi Sadłocha, ks. Kajetanowi Jakubowskiemu, ks. Pawłowi Smaglijenko) za opiekę i poświęcony czas, rodzicom za zaangażowanie, wypieki i dopingowanie uczestników rozgrywek, a także  wszystkim, którzy sprawili, że to spotkanie przebiegło sprawnie i oprócz drobnych kontuzji wszyscy wróciliśmy usatysfakcjonowani, że udało nam się tak miło spędzić sobotnie przedpołudnie.

Przejdź do galerii zdjęć.