Lut.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: VI Niedziela Zwykła

14 lutego 2021

1. Dziś przypada wspomnienie św. Walentego – patrona zakochanych. Parom narzeczeńskim, życzymy błogosławieństwa Bożego i miłości, a przede wszystkim dobrego przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

2. Dziś również w Kościele w Polsce rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitwy o Trzeźwość. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w Wielkim Poście w intencji osób uzależnionych oraz ich rodzin.

3. W związku z tym, że w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy, będziemy zapraszali parafian na specjalne Msze św. z poświęceniem wody i rozdaniem tekstów modlitwy poświęcenia rodziny i domu. Prosimy przynosić na te Msze św. pojemniki z wodą, która zostanie poświęcona na koniec Mszy św. Następnie w domu, głowa rodziny dokona poświęcenia zgodnie z otrzymanymi tekstami. Parafian ze Sztumskiego Pola oraz byłych parafian zamieszkałych teraz poza naszą parafią zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00.

4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych i jemy dwa razy lekko i raz do syta.

5. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o g. 16. 30, dla dorosłych o g. 17.30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o g. 17.30. W III piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja NS do godz. 20.00. Zapraszamy.

6. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy ciekawe artykuły: np. o potrzebie postu i pokuty w naszym życiu duchowym, o tym czym są hospicja perinatalne, o prozdrowotnym działaniu kurkumy, a także o św. Walentym – patronie zakochanych, ale również patronie chorych na epilepsję. Polecamy też najnowszy, pierwszy w tym roku numer Miłujcie się w cenie 5 zł. Czytanie prasy katolickiej – może być jednym z naszych postanowień wielkopostnych.

7. Kolejny raz monitoring parafialny zdał egzamin. Dzięki niemu policja ustaliła osobę, która na posadzce schodów do kościoła wypisała sprayem napis „Bóg jest z kobietami”. Sąd ukarał ją grzywną i kosztami sądowymi. To ku przestrodze innym. Jeśli ktoś chce wypisywać jakieś hasła, niech to czyni na swoich schodach czy posadzce.