Lis.

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXXII Niedziela Zwykła

10 listopada 2019

1. Przeżywamy dziś dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w Sudanie Południowym w Afryce, gdzie po latach wojny nadal trwa konflikt wewnętrzny i panuje głód. Ofiary składne do skarbony przy drzwiach kościoła przeznaczone są na wsparcie dla prześladowanych. Do skarbony wrzucamy też koperty na wypominki i Mszę zbiorową za zmarłych, która jest sprawowana przez cały listopad o godz. 18.00. Wypominki są o godz. 17.30.

2. Jutro obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Marcina z Tours, we wtorek – św. Jozafata w środę – pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia.

4. W piątek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Zapraszamy.

5. Od 11 listopada Pan Organista rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków wigilijnych. Ofiary składane z tej okazji będą wyrazem naszej wdzięczności za trud i serce włożone w pracę w naszej Parafii. Bóg zapłać.

6. Organizowana koszykowa zabawa andrzejkowa rozpocznie się w sobotę 30 listopada po Mszy św. wieczornej i będzie trwała do godz. 2 w nocy /jest zgoda ks. Biskupa – I Niedziela Adwentu/. Koszt to 70 zł od osoby / w tym 2 ciepłe dania, kawa, herbata, woda/. Są jeszcze wolne miejsca – kilkanaście.

7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. ciekawy wywiad z benedyktynem ojcem Leonem Knabitem, a także artykuły: o współczesnych męczennikach oraz o św. siostrze Faustynie i jej zapisach w „Dzienniczku” dotyczących Polski. Cena Gościa to 6 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury.