Marz.

Ogłoszenia Duszpasterskie- Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: I Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020

1. Dziś obchodzimy w naszej ojczyźnie Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętamy o naszych bohaterach i przekazujemy tę pamięć młodemu pokoleniu.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów oraz o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne do godz. 20.00.

W piątek wizyta u chorych od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.30 dodatkowa Msza św. pierwszopiątkowa.

W sobotę po porannej Mszy św. różaniec w intencji rodzin.

4. Za tydzień obchodzimy Niedzielę ad gentes – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Będziemy zbierali ofiary do skarbony na rzecz misji.

5. Parafia św. Urszuli w Malborku organizuje kurs przedmałżeński. Trwa on przez osiem kolejnych niedziel od 3 maja. Spotkania są w godz. od 15 do 18. Osoby planujące zawarcie sakramentu małżeństwa zobowiązane są do ukończenia takiego kursu. Zgłoszenia w zakrystii.

Organizowane są też dwie pielgrzymki : do Rzymu i Szwajcarii. Szczegóły w gablocie.

6. W „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o poście jako praktyce duchowej, a także o tym, jak można usprawnić, wyćwiczyć i ulepszyć naszą pamięć.

7. Dzisiaj po Mszy św. zbieramy ofiary do skarbony na spłatę organów.

8. Informacja Ministra Zdrowia /odczytać/.

9. Zapraszamy do naszej niedzielnej kawiarenki.