Sier.
2020
17

Ogłoszenia 16.08.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XX Niedziela Zwykła

16 sierpnia 2020

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi [Psalm 67, 2]

1. Jutro, tj. 17 sierpnia we wspomnienie św. Jacka Odrowąża imieniny obchodzi ks. bp Jacek Jezierski – biskup elbląski, który od dnia 13 sierpnia br. został ustanowiony przez papieża Franciszka administratorem apostolskim archidiecezji gdańskiej. Księdza Biskupa otaczamy naszą serdeczną modlitwą, życząc błogosławieństwa i światła Ducha Świętego w podjęciu nowych obowiązków.

2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w czwartek – św. Bernarda – opata i doktora Kościoła, w piątek – św. Piusa X – papieża, w sobotę - Najświętszą Maryję Pannę Królową.

3. Ze środków masowego przekazu wiemy, że 4 sierpnia br. nieszczęście dotknęło stolicę Libanu Bejrut [4 sierpnia 2020]. Wybuchły magazyny, w których przechowywano środki chemiczne. Skala zniszczeń miasta jest ogromna. W Libanie i jego stolicy mieszkają chrześcijanie i wyznawcy islamu. Liban udzielił schronienia tysiącom uchodźców z Syrii. W odpowiedzi na apel Księdza Biskupa Elbląskiego, dziś po Mszach świętych przy drzwiach Kościoła, zbieramy do puszek ofiary na pomoc dla poszkodowanych i cierpiących w Bejrucie. Zebrane środki przekażemy za pośrednictwem Caritas Polska do Libanu.

4. W tym tygodniu Trzeci Piątek miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej do godziny 21:00, zakończona Błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim.

5. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o zwycięskiej Bitwie Warszawskiej 1920 roku, o otwartej w ostatnim czasie uratowanej przed zawaleniem bazylice św. Mikołaja w Gdańsku, o koniach i stajni które oddziałują dobroczynnie na ludzi, a także o tym jak wzmacniać odporność latem. Zachęcamy do lektury!