Wrz.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXVI Niedziela Zwykła

27 września 2020

Odmawiajcie codziennie różaniec! [Matka Boża w Fatimie]

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima doktora Kościoła – autora tłumaczenia Pisma św. na język łaciński, w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek – świętych Aniołów Stróżów.

2. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa, wyjątkowo nie będzie adoracji do godziny 20. W piątek odwiedzamy naszych chorych od godziny 9:00. Spowiedź w tym dniu przed Mszą Świętą o 7:00, 16:30 i 18:00. W sobotę po porannej Eucharystii różaniec w intencji rodzin.

3. Od czwartku, czyli od 1 października nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o g. 16.30. Zachęcamy także do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach.

6. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły: o aniołach stróżach, o męskich wspólnotach i grupach coraz liczniej działających przy parafiach, a także o przyprawach kuchennych – do czego je wykorzystać i jak przechowywać. Zachęcamy do lektury!

8. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych zbieramy ofiary do skarbony na utrzymanie p. Organisty. Serdeczne Bóg zapłać!